Někteří naši pacienti

Přinášíme vám ukázku některých prováděných zákroků a jejich výsledků. Byť volba obrázků byla provedena citlivě, upozorňujeme, že některé obrázky vás mohou rozrušit. Při operacích prostě teče krev a vznikají jizvy.

Operace po pokousání – malý pes napadený velkým.

Enukleace – Pes trpěl pokročilým glaukomem. Vysoký nitroční tlak působí velké a trvalé bolesti hlavy. Řešením je vyjmutí oka. Co je pro člověka nepředstavitelná ztráta znamená pro psa zásadní úlevu od bolestí a návrat komfortu do života. Chybějící oko psovi v domácnosti ani na zahradě nevadí.

Entropium – Plastika očních víček. Neprovádí se z kosmetických důvodů jako u lidí, ale v případech, kdy např. špatně postavené víčko poškozuje rohovku oka.

Kastrace kočky – Jeden z tzv. rutinních zákroků. Ale pozor, rutinní neznamená jednoduchý a bez rizik. U nás provádíme kastraci kompletní tj. odstranění vaječníku i dělohy. Zajímavostí je, že se setkáváme i s žádostmi o kastraci již vykastrovaných koček, které se stále mrouskají. Zjistili jsme, že ne všude se praktikuje kompletní katrace, ale provede se pouze podvázání, nebo odstranění jen vaječníku. Pravděpodobně je takový zákrok laciněší.

Cizí těleso – Některý pes prostě sežere, na co přijde. Někdy je vůbec obtížné toto diagnostikovat, ne vše je vidět na rentgenu (třeba igelit, pecka broskve…).

Odstranění zubního kamene – Zubni kámen odstraňujeme zubním ultrazvukem v celkové narkóze. Někde se údajně zubní kámen „seškrabává“. Pokud je to pravda, dojde tím k zásadnímu a nevratnému poškození chrupu zvířete, zubní kámen se tím ale neodstraní.

Pád dalších případů