Očkování

 

Slouží k ochraně zvířete proti infekčním nemocem. Zvířeti není možné zamezit styku s nebezpečnými viry, je však možného na ně připravit, stejně jako lidi.

Nabízíme vám následující očkování:

proti
vzteklině
Je povinné ze zákona u psů. Doporučujeme očkovat i kočky, fretky. Toto očkování se provádí 1x ročně, ve specifických případech se interval může prodloužit na 2-3roky.
proti
infekčním nemocem

Jedná se zejména o psinku, parvozirózu, infekční zaněty jater, leptospirózu a mnohé další. Toto očkování není povinné, ale doporučuje se provádět ho u psů pro jejich ochranu i pro ochranu majitelů.

Kočky očkujeme proti caliciviróze, rhinotracheitidě, panleukopenii, …

proti
tetanu
Tetanus je smrtelné onemocnění způsobené clostridia tetani.Tato bakterie se nachází v půdě, kde přežívá velmi dlouho, protože sporuluje (vytváří kolem sebe ochranný obal).Rizikovou skupinou jsou mladí jedinci ve věku od 3 měsíců , hlavně velká plemena psů (dobrman, rhodézský ridgeback, rotwailer, německý ovčák…) aktivně se pohybujících v přírodě. Bakterie proniká přes drobná poranění nebo přes zubní alveoly během výměny zubů.
proti
lymské borrelióze
Velmi nebezpečné onemocnění přenášené klíšťaty. Očkujeme psy od 3 měsíců věku.
proti psincovému kašli Očkování je nadstandardní určené pro psy docházející do větších kolektivů (cvičáky, výstavy, venčení v parcích…). Očkuje se proti bakterii B.bronchiseptika a viru Parainfluenza typ 2. Vakcinace je možná již od 4 týdnů věku, lze očkovat i starší zvířata.
koček proti FIP Nadstandardní vakcinace koček. Provádí se po předchozím testování jedince na přítomnost protilátek. Očkovací látka se aplikuje na nosní sliznici.
koček proti FeLV Nadstandardní vakcinace koček. Provádí se po předchozím testování jedince na
přítomnost protilátek. Očkovací látka se aplikuje do podkoží.